Paqarada asistoi golin e Hasanit

Paqarada asistoi golin e Hasanit

Kombëtarja e Kosovës është duke zhvilluar një miqësore me Gjibraltarin, në stadiumin Fadil Vokrri. Pjesa e parë përfundoi me rezultat të barabartë, pa gola.

Ndërsa, në pjesën e dytë Hasani shënoi gol, në minutën e 69. Paqarada asistoi golin e Hasanit.

Bernard Chandler, gjatë pjesës së dytë bëri pesë zëvendësime, ku në lojë u inkuadruan Kastrati, Hasani, Rashani, Voca dhe Paqarada.

Trajneri i Kosovës, Bernard Chandler ka vendosur që disa nga lojtarët kryesorë të kombëtares së Kosovës të mos jenë pjesë e kësaj ndeshje si Vedat Muriqi, Amir Rrahmani e Besart Celina./21Media