Shkon në 66 numri i të shëruarve

Shkon në 66 numri i të shëruarve

Edhe tre persona janë shëruar sot nga COVID-19 në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës.

Numri i përgjitshëm i të shëruarve deri më sot ka shkuar në 66.

Po ashtu sot me COVID-19 kanë rezultuar 10 persona nga gjithsej 137 mostra të testuara sot. Ndërsa numri i përgjithshëm në Kosovë me të infektuar ka shkuar në 387./21Media

 

TRE TË SHËRUAR DHE DHJETË RASTE ME COVID-19!Sot më 14 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Dienstag, 14. April 2020