Mustafa shërohet nga koronavirusi

Mustafa shërohet nga koronavirusi

Futbollisti i Hannoverit dhe i Kombëtares së Kosovës U-21, Valdrin Mustafa, është shëruar nga koroanvirusi. Lajmin e bëri të ditur Ka qenë vetë futbollisti i cili gjatë ditës së sotme i ak treguar presidentit të FFK-së, Agim Ademit.

Mustafa ka thënë se testi i dytë për Koronavirus i ka dalë negativ.

Futbollisit ka falënderuar Ademin dhe FFK-në për interesimin e treguar dhe është shprehur mirënjohës, duke premtuar se do të rikthehet fuqishëm në fushën e gjelbër dhe çdo herë do të jetë i gatshëm për të dhënë maksimumin për Kosovën.

Federata e Futbollit e Kosovës, në deklaratën e saj i uron Valdrinit aktivizim sa më të shpejtë në futboll. /21Media