Premierë: Dramë që sjell dashurinë e një komunisti dhe një primadone të teatrit

Premierë: Dramë që sjell dashurinë e një komunisti dhe një primadone të teatrit

Mbrëmë, në Teatrin Kombëtar të Kosovës u dha premierë “Shfaqja e fundit e Marie Gjonit” nga Veton Surroi,  në regji të Andras Urban.

“Shfaqja e fundit e Marie Gjonit”, sjellë së bashku tragjiken dhe komiken,  në një tregim që përpiqet të kuptojë djallëzinë njerëzore si dhe dashurinë e pakushtëzuar./21Media