Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se të mërkurën do të mbajë mot i vranët me reshje shiu dhe bore.

Ndërsa të enjten mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-10 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga veriperëndimi 1-6 m/s./21Media