Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë më shumë se 3.6 milionë të infektuar me koronavirus dhe më shumë se 139 mijë persona kanë vdekur.

Numri i rasteve të reja vazhdon të jetë i lartë, me më shumë se 70 mijë raste të konfirmuara të premten.

Vendet më të goditura janë Teksas, Florida dhe Arizona. Në Teksas u regjistruan 174 viktima të premten./21Media