Në Turqi 359 raste të konfirmuara nga koronavirusi

Në Turqi 359 raste të konfirmuara nga koronavirusi

Në Turqi është konfirmuar viktima e katërt nga koronavirusi. Këtë e bëri të ditur Ministri i Shëndetësdisë, Fahrettin Koca, përmes një konference si dhe nje postimi në rrjetet socile.

Në Turqi deri më tani nga koronavirusi janë prekur  359 raste të konfirmuara. /21Media