17 rastet të reja me COVID-19

17 rastet të reja me COVID-19

Edhe 17 raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në Shqipëri, njofton nMinistria e Shëndetësisë së Shqipërisë.

Numri total i të infektuarve ka shkuar në  433 numrin total të të infektuarve. Prej tyre 197 janë të shëruar, ndërsa 23 e kanë vdekur.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i kërkon qytetarëve të vijojnë të respektojnë masat e distancimit social. Është e rëndësishme që masat e kontrollit të infeksionit të respektohen maksimalisht edhe brenda rretheve familjare duke shmangur vizitat tek të afërmit për çdo lloj arsye, për të parandaluar transmetimin e COVID-19.

Ndërkohë 53 janë të shtruar në spitalin infektiv./21Media