Njëra ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar, Shkurte Fejza duket tejet e lumtur përkrah bashkëshortit të saj, Hajrush Behlulit. Në një fotografi të cilën ajo e publikoi në Instagram, çifti po shkëlqen.

Shkurta dhe Hajrushi kanë 35 vite martesë. Këngëtarja disa herë ka treguar se lidhjen e saj me Hajrushin e ka filluar që nga viti i tretë i gjimnazit. Nga kjo martesë shumëvjeçare ata kanë katër fëmijë, Arbërin, Gresën, Besianën dhe Agnesën./21Media