Shpenzoi 50 mijë dollarë për t’u dukur si Marilyn Monore

Serena Smith ka ëndërruar aq shumë të dukej si yje si Marilyn Monroe , Jayne Mansfield dhe Anna Nicole Smith , saqë që kur ishte adoleshente ajo i është nënshtruar një operacioni plastik për të ndryshuar pamjen e saj fizike. Aq shumë sa thotë se tashmë ka shpenzuar rreth 50,000 dollarë për procedurat!

“Ky operacion më bën të ndihem e fuqizuar, më pëlqen që ne mund të krijojmë veten që të jemi kushdo që duam”, tha 23-vjeçarja, sipas New York Post . “Të kesh vizionin në kokën time se si e shoh veten të ardhur në jetë është jashtëzakonisht e kënaqshme.”

Ylli i realitetit televiziv dhe i muzikës, banore në Kaliforni, bëri operacionin e saj të parë të gjoksit në dhjetor 2016, në vetëm 18 vjeç, duke paguar më shumë se 7,500 dollarë për të.

Më pas ajo iu nënshtrua një rinoplastike prej 11,000 dollarësh për të arritur një “hundë të Hollivudit” dhe shpesh i nënshtrohet procedurave më pak invazive si botoksi dhe mbushësit e buzëve.

Gjëja e fundit që kishte e reja ishte ngritja e të pasmeve ose BBL, ndoshta një nga operacionet më të rrezikshme, e cila konsiston në nxjerrjen e yndyrës nga zona të tilla si stomaku ose shpina përmes liposuksionit dhe transplantimi i saj në vithet dhe ijet.

“Jam shumë e lumtur me rezultatet, mendoj se dolën të shkëlqyera, operacioni ndryshoi plotësisht përmasat e trupit tim dhe më dha pamjen më të lakuar që kërkoja”, tha ajo.

“Rimëkëmbja nga kjo procedurë është shumë intensive, padyshim më e vështira deri më tani. Ju duhet të vishni një veshje kompresioni 23 orë në ditë për dy muaj dhe mund të jetë mjaft e pakëndshme,” shtoi ai.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Serena Smith (@theserenasmith)

“Kam pasur drenazhe që mblodhën të gjithë gjakun dhe lëngjet që më dilnin nga trupi për gati dy javë, gjë që nuk ishte një pamje e bukur, por në fund ia vlejti”, tha ai për gazetën.

Smith ka thënë se nuk do të ndalojë kurrë së kryeri operacionin, pasi është diçka që i sjell lumturi pavarësisht kritikave që merr çdo ditë.

“Unë kurrë nuk do të ndaloj së kryeri operacionie. Pasi të përfundoj gjithçka që do të doja të bëja dhe të jem i kënaqur, do të jem i lumtur dhe i kënaqur, por sapo të filloj të plakem, gjithçka ka të bëjë me mirëmbajtjen dhe ruajtjen e pamjes rinore. ” ajo tha.

“Unë nuk po lëndoj askënd me zgjedhjet e mia. Më pëlqen të përhap pozitivitet në faqen time në Instagram dhe ta bëj atë një vend të sigurt për fansat dhe ndjekësit e mi që të ndërveprojnë me mua,” tha ai.

Edhe pse Smith është e vetëdijshme se vendimet e saj nuk do të jenë në gjendje të kënaqin të gjithë, të paktën ajo përpiqet të kënaqë veten.

Back to top button
close button