Shqipëria e ka mposhtur Bjellorusinë me rezultat 3-2 në “Air Albania” duke e siguruar kështu vendin e parë në Grupin 4 të Ligës C si dhe rrjedhimisht e ka siguruar kalimin në Gruin B, një rang ky shumë më i fortë.

Ishin dy golat e Sokol Cikalleshit dhe di ai i Rey Manajt që ia siguruan skuadrës se Edi Rejas tre pike vendimtare në këtë takim.

Ndërkohe dy golat për mysafirët u realizuan nga Skavysh dhe Ebong.

Kështu Shqipëria bëhet liderë e grupit me 11 pikë, një më shumë se Bjellorusia që i ka 10 pikë.