Ndeshja Shqipëri–Islandë, rezultati përfundimtar

Ndeshja Shqipëri–Islandë, rezultati përfundimtar

Ka përfunduar ndeshja mes Shqipërisë dhe Islandës me rezultat përfundimtar 4:2.

Për Shqipërinë golat u shënuan nga Dermaku (32), Hysaj (52), Roshi (79) dhe  Çikalleshi (83)

Ndërsa, për Islandën shënuan Sigurdsson në minutën e 47-të dhe Sigthorsson në minutën e 58-të.

Shqipëria është në vendin e katër me 9 pikë të grumbulluara, ndërsa Islanda rënditet në vendin e tretë me 12 pikë./21Media