Protestat e mbrëmshme në Shqipëri kanë zënë vend në ballinat e mediave ndërkombëtare.

BBC sot ka raportuar për protestën e cila esakaloi. Qindra protestues dolën në rrugë në kryeqytetin shqiptar, Tiranë, të mërkurën pasi policia dyshohet se vrau një burrë për shkeljen e ligjit “antiCovid”.

Demonstruesit brohorisnin dhe shkatërruan pemën e Krishtlindjeve dhe zbukurime të tjera përreth qytetit, shkruan rtv21.tv.

Polici i akuzuar për vrasjen e 25-vjeçarit është arrestuar dhe ka filluar një hetim./21Media