Ndeshja zhvillohet në Stadiumin Fenerbahçe Ülker, në Stamboll

Ndeshja zhvillohet në Stadiumin Fenerbahçe Ülker, në Stamboll

Sonte, kombëtarja e Shqipërisë do të luajë kundër Turqisë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Ndeshja do të zhvillohet ne stadiumin Fenerbahçe Ülker, në Stamboll, duke filluar nga ora 20:45.

Në pesë ndeshjet e fundit Shqipëria ka tri fitore e dy humbje, ndërsa Turqia ka katër fitore dhe një humbje, transmeton rtv21.tv

Këto janë formacionet zyrtare:

Të dy ekipet janë pjesë e grupit H, Turqia gjendet në vendi e parë, ndërkaq Shqipëria gjendet në vendin e katërt në këtë grup./21Media