Skuadra e Vushtrrisë u mposhtë nga Shqiponja

Skuadra e Vushtrrisë u mposhtë nga Shqiponja

Në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë kanë filluar ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në hendboll.

Në kudër të kësaj, skuadra e Shqiponjës në konkurrencën e femrave ka fituar me rezultat 30- 21 ndaj ekipit të Vushtrrisë.

Kësisoj Shqiponja ka prekur finalen e kupës së Kupës së Kosovës në henboll ku do të ndeshet me fituesin e ndeshjes ndërmjet Prishtinës dhe Istogut, që fillon nga ora 15:00 dhe transmetohet Live në RTV 21PLUS.

Kurse nesër do të të zhvillohet finalja e madhe, cila fillon nga ora 16:30 dhe transmetohet po ashtu Live në RTV 21PLUS./21Media