Shqiptarët në Zvicër festojnë pas fitores kundër Serbisë

Fitores së Zvicrës kundër Serbisë me rezultat 3-2 për tu kualifikuar në 1/8 e finales në Kupën e Botës i janë gëzuar shqiptarët e Zvcirës.

Xherdan Shaqiri, Breel Embolo dhe Remo Freuler shënuan golat e fitores për Zvicrën.

Pas përfundimit të ndeshjes ata janë mbledhur për të festuar duke mos munguar edhe flamuri kombëtar.

Portali rtv21.tv ka siguruar disa video nga kjo festë./21Media

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button