Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informoi se gjatë 24 orëve të fundit shtatë persona të prekur me Covid-19 kanë vdekur, ndërsa, nga 552 testime të realizuara, 45 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Shkup-10, Kumanovë-4, Shtip-1, Prilep-1, Tetovë-5, Gostivar-4, Kriva Pallankë-1, Radovish-1, Koçan-9, Probishtip-1, Berovë-5, Dellçevë-1 dhe Kërçovë-2.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 86 pacientë të shëruar nga koronavirusi.

Shkup-24, Kumanovë-8, Dibër-4, Shtip-1, Prilep-6, Tetovë-2, Strugë-1, Manastir-1, Kavadarc-3, Gostivar-7, Gjevgjeli-5, Kriva Pallankë-7, Radovish-2, Koçan-2, Probishtip-1, Pehçevë-7, Vinicë-4 dhe Sveti Nikollë-1.

Ndërkaq, betejën me virusin korona e kanë humbur 7 pacientë, në mesin e tyre një 23 vjeçar nga Sveti Nikolla, raporton TV21./21Media