Jonida Maliqi do të performojë e 14-ta me radhë

Jonida Maliqi do të performojë e 14-ta me radhë

Sonte në ora 21:00 fillon nata e dytë gjysmëfinale e edicionit të 64-të të “Eurovisionit”, i cili këtë vit mbahet në Tel Aviv të Izraelit.

Eurovisioni do të prezantohet nga Bar Rafaeli, Erez Tal, Assi Azar dhe Lucy Ayoub, shkruan rtv21.tv

Këtë vit, Shqipëria përfaqësohet nga këngëtarja e mirënjohur Jonida Maliqi. Ajo do të prezantohet në gjysmëfinale me këngën “Ktheju tokës”. Maliqi do të performojë e 14-ta me radhë në skenën në Tel Aviv.

Në natën e dytë dytë gjysmëfinale këto janë shtetet që performojnë:

 1. Armenia – Srbuk with Walking Out
 2. Ireland – Sarah McTernan with 22
 3. Moldova – Anna Odobescu with Stay
 4. Switzerland – Luca Hänni with She Got Me
 5. Latvia – Carousel with That Night
 6. Romania – Ester Peony with On A Sunday.
 7. Denmark – Leonora with Love Is Forever
 8. Sweden – John Lundvik with Too Late For Love
 9. Austria – PÆNDA with Limits
 10. Croatia – Roko with The Dream
 11. Malta – Michela with Chameleon
 12. Lithuania – Jurij Veklenko with Run With The Lions
 13. Russia – Sergey Lazarev with Scream
 14. Albania – Jonida Maliqi with Ktheju tokës
 15. Norway – KEiiNO with Spirit In The Sky
 16. The Netherlands – Duncan Laurence with Arcade
 17. North Macedonia – Tamara Todevska with Proud
 18. Azerbaijan – Chingiz with Truth

Finalja e Eurovisionit do të mbahet më 18 maj./21Media