Presidenti rezultoi pozitiv në testin e koronavirusit

Presidenti rezultoi pozitiv në testin e koronavirusit

Liga Premier ka njoftuar zyrtarisht se përplasja e Manchester Cityt me Arsenalin e planifikuar të zhvillohet sot në mbrëmje, është suspenduar.

Vendimi u mor pasi pronari i Nottingham Forest dhe Olympiacos, Evangelos Marinakis rezultoi pozitiv në testin e koronavirusit dy javë pasi vëzhgoi ekipin e tij grek në Emiratet Stadium.

Prekja e presidentit të klubit anglez ka bërë autoritetet e futbollit në Angli të marrin masa dhe vendime.

Kështu, Liga Premier ka njoftuar tashmë se ka vendosur për pezullimin apo shtyrjen e ndeshjes në mes të Cityt dhe Arsenalit.