“Fajet” është një prej hiteve të kësaj vere i publikuar nga Dhurata Dora në bashkëpunim me Azet.

Kjo këngë u pëlqye shumë nga publiku, prej lansimit të saj me 17 korrik ka mbledhur afër 12 milionë klikime.

Kënga erdhi edhe me videoklip, mjaft atraktiv dhe veror.  Dhurata Dora  në rrjetet sociale ka ndarë video nga prapaskenat e xhirimit të tij. Shihet se gjithë puna e realizimit ka shkuar me disponim dhe duke qeshur. E kur një projekt punohet me kaq dashuri e vullnet nuk sa si të mos të rezultojë i sukseshëm./21Media