Bytyqi: Politikat socialdemokrate i duhen Kosovës .-Ahmeti: Njerëzit tanë nuk kanë aktakuza

Bytyqi: Politikat socialdemokrate i duhen Kosovës .-Ahmeti: Njerëzit tanë nuk kanë aktakuza

Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë,  Shyqiri Bytyqi, zyrtarizoi aderimin në Partinë Socialdemokrate, disa ditë pas dorëheqjes nga Nisma Socialdemokrate. Bytyqit e mori me vete në PSD edhe shefin e kabinetit të tij, Baton Dushin./21Media