Edhe Baton Dushi në PSD

Edhe Baton Dushi në PSD

Ministri në largim i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Shyqiri Bytyqi, ka aderuar në Partinë Socialdemokrate.

Kështu u bë e ditur në një konferencë për media  të PSD-së.

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti bëri të ditur se kësaj partie tashmë i është bashkuar edhe Baton Dushi, këshilltar dhe shef i kabinetit të ministrit në detyrë Shyqiri Bytyqi.

Kujtojmë se Bytyqi ka qenë pjesë e Nismës Socialdemokrate.

Në njoftimin e tij për dorëheqje, Bytyqi tha se “nuk e sheh të udhës të vazhdoj atje ku duhet ta bëjë bashkëspartanin me gjithë ata që çdo ditë duhet ta mbrojnë partinë nga gabimtarët e brendshëm”.

Bytyqi tha se dy gjëra e kishin bashkuar në filet e rrugëtimit të tij politik me Nismën./21Media