Sot mbi vendin tonë do të jetë mot i ngrohtë dhe me vranësira të ndryshueshme e me reshje lokale shiu në orët e pasdites.

Do të fryej erë e dobët dhe e moderuar, kurse në zonat malore herë pas here e fortë.

Temperatura e mëngjesit nga 9 në 17, më e larta çdo ditë nga 25 në 30.

Kushtet e pritshme biometeorologjike do të jenë të favorshme për shumicën e të sëmurëve kronikë. Personat me sëmundje kardiovaskulare këshillohen të bëjnë  kujdes. Dhimbja e kokës dhe lodhja mund të jenë të pranishme nga reagimet meteorologjike./21Media