Gjatë mëngjesit do të jetë kryesisht i kthjellët, ndërsa pasdite nga perëndimi dhe jugperëndimi pritet të jetë me vranësira dhe kohë pas kohe me shi.

Gjatë mëngjesit do të jetë kryesisht i kthjellët, ndërsa pasdite nga perëndimi dhe jugperëndimi pritet të jetë me vranësira dhe kohë pas kohe me shi.

Edhe gjatë natës, pritet mot pjesërisht i vranët e me reshje afatshkurtëra të shiut.

Temperatura e mëngjesit nga një në nëntë, kurse ajo më e larta e ditës nga 17 në 21./21Media