Të mirat dhe të këqijat e ngrënies së sheqerit

Të mirat dhe të këqijat e ngrënies së sheqerit

Shkencëtarët amerikanë zbuluan se sheqeri nuk është aq i rrezikshëm për shëndetin tonë siç mendojmë. Për më tepër, një sasi e vogël e sheqerit është e nevojshme edhe për trupin tonë që të funksionojë siç duhet.

Por, ne shpesh hamë shumë akullore, çokollata  dhe ushqime të tjera të shijshme. Si rezultat, ne fitojmë peshë shtesë, marrim rrudha të hershme, kemi puçrra dhe kemi edhe probleme serioze shëndetësore.

Nëse keni nevojë të pakësoni sheqerin, më poshtë ju sjellim disa ide se si të veproni, përcjell rtv21.tv

Fakte rreth sheqerit, që ndoshta nuk i keni ditur:

Në fakt, ngrënia e sheqerit nuk çon në diabet. Kjo sëmundje është trashëguar gjenetikisht ose është shkaktuar nga problemet me pankreasin. Pretendimi se vetë sheqeri është i rrezikshëm për shëndetin nuk është i vërtetë. Në fakt, një person mund të hajë 12 lugë sheqer në ditë pa asnjë pasojë negative.

Njerëzit nuk mund të jetojnë tërësisht pa sheqer sepse ky karbohid është i nevojshëm për jetën.

Nëse hani shumë sheqer, molekulat e kolagjenit në lëkurën tuaj bëhen të brishtë dhe të ngurtë, gjë që e bën lëkurën më pak elastike. Megjithatë, nëse ndaloni të hani plotësisht sheqer, lëkura juaj do të jetë e thatë.

Shikoni fotot e mësipërme të dy të famshmeve, të cilat janë të njëjtën moshë. Gwyneth Paltrow ha ushqim të shëndetshëm dhe kufizon konsumin e saj të sheqerit, ndërsa Sofía Vergara ka thënë shumë herë se ajo pëlqen ushqimet e ëmbla. Të dy aktoret janë 46 vjeç, fotografitë janë marrë në 2018. A mund të thoni se njëra prej tyre duket më e vjetër se tjetra?

Gjëja më e rëndësishme është të dëgjoni trupin tuaj dhe të hani sasinë e sheqerit që i nevojitet, përcjell rtv21.tv

Ka situata kur njerëzit me të vërtetë duhet të ulin sasinë e sheqerit. Përveç diabetit dhe kushteve të tjera që kanë të bëjnë me prodhimin e insulinës, duhet të kufizohet në rastet e mëposhtme:

Problemet me konceptimin e një fëmije. Shkencëtarët nga Universiteti i Harvardit zbuluan se ushqimet e ëmbla reduktojnë cilësinë e vezëve dhe shanset e krijimit.
Shtatzënia. Studimet e fundit kanë treguar se nënat që konsumuan shumë sheqer gjatë shtatzënisë patën një rrezik më të lartë të zhvillimit të astmës alergjike.
Problemet e potencialit. Niveli i lartë i glukozës në gjak pakëson prodhimin e testosteronit.
Përqendrim i qartë. Një sasi e madhe e sheqerit në gjak mund të shkaktojë dëme të përhershme të trurit, sipas UCLA.
Ndjeheni të etur shpesh. Pirja e ujit më shpesh është një nga shenjat e konsumit të lartë të sheqerit.
Lëkura e thatë e thatë. Sheqeri i lartë i gjakut mund ta bëjë lëkurën të thatë dhe kruajtëse, përcjell rtv21.tv

Zëvendësoni burimin tuaj të gëzimit

Ngrënia e ushqimeve të ëmbla stimulon prodhimin e endorfineve – hormonet e gëzimit. Megjithatë, mund të merret nëpërmjet aktiviteteve të tjera, si për shembull, duke shkuar në palestër.

Komarovskiy rekomandon një qasje të ngjashme për fëmijët. Për të tërhequr vëmendjen e një fëmije nga ushqimet e ëmbla në diçka tjetër, ju duhet t’u ofroni atyre diçka interesante si bërja e peshkimit, shkuarja në një panair dhe kështu me radhë. Sa më i lodhur është fëmija kur të kthehen në shtëpi, aq më e vogël është mundësia që ata duan të hanë ëmbëlsira.

Mos harroni për proteinat

Hani më shumë proteina: ky ushqim do t’ju bëjë të ndiheni më të shpejtë dhe më të gjatë. Provoni të hani mish, peshk dhe ushqim deti për mëngjes dhe drekë. Mjekja amerikane e dietës Christine Gerbstadt tha se gjeldeti i ftohtë është veçanërisht efektiv në reduktimin e urisë për ushqime të ëmbla.

Zëvendëso shijen e ëmbël

Zëvendëso shijen e ëmbël me një shije tjetër, më të fuqishme. Ju mund të përdorni kanellën për ta bërë këtë. Ajo përmban shumë elemente të dobishme dhe gjithashtu mund të rregullojë nivelin e sheqerit në gjak./21Media