Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Butrint Imeri  sapo publikoi projektin e tij më të ri muzikor,  shkruan rtv21.tv

“Si përpara”mbanë titullin kënga e re e Butrintit të cilën e publikoi edhe me një vidoeklip mjaft interesant të xhiruar në bregdet.

Për tekstin e këngës është kujdesur vetë Butrinti në bashkëpunim me BigBang dhe Nuke.

Kujtojmë se, Butrinit në muajin maj ka sjellë disa nga këngët e tij në versionin akustik. Në mesin e tyre janë këngët e tij më të pëlqyera, “Bella Bella” “Hajt hajt”, “Gjynah”, “Papa”, “Bakllava”, “Ma cherie”, e disa këngë të tjera të publikuara më parë, e që intepretohen tejet bukur nga artisti i mirënjohur. /21Media