Shenjat e lëkurës vijnë si rezultat i operacioneve, plagëve apo djegieve

Shenjat e lëkurës vijnë si rezultat i operacioneve, plagëve apo djegieve

Ka shumë mënyra për të zbehur ose eliminuar plagët dhe shenjat e mbetura me metoda natyrale që ofrojnë një sërë përfitimesh dhe nuk ju shpenzojnë shumë.

Përbërësit:1 lugë gjelle mjaltë¼ filxhan çaji vaj kokosi¼ filaxhan çaji vaj ulliri 4 pika vaj livando esencial përdorimi: Shtoni vajin e kokosit në një enë dhe ngroheni derisa të shkrihet. Pastaj shtoni përbërësit e tjerë dhe përziejini mirë me një lugë druri. Në fund, hiqeni enën dhe lëreni të qetësohet.

Vendoseni përzierjen në frigorifer për 20 minuta. Aplikojini në plagët dhe shenjat e mbetura që keni në të gjithë trupin. Përdoreni në mëngjes dhe në mbrëmje. Plagët do të fillojnë të zhduken.