Simon Cowell raportohet se po planifikon ta shes rezidencën e tij prej 9 milionë funtash në Los Angeles, pasi dëshiron të jetojë “një jetë më të thjeshtë” me familjen e tij.

60-vjeçari e bleu shtëpinë në vitin 2004 përpara se të takohej me partneren e tij afatgjatë, Lauren Silverman, 42-vjeçare dhe para se të kishte djalin tani gjashtë vjeçar Eric.

Megjithëse mendohet se ai do të marrë pjesë me këtë shtëpi, Simon po mban shtëpinë e tij në Malibu prej 19 milionë funtash, transmeton rtv21.tv.

Një burim tha se shtëpia në Los Angelos ishte ëndrra e tij për një kohë të gjatë, por ajo mban kujtime të shumta.

Shtëpia e Simon në Los Angeles gjendet në zonën e Beverly Hills dhe ka një pishinë dhe një palestër të madhe.

Edhe pse mendohet se ai do të përpiqet ta shesë këtë shtëpi, Simon po mban në dorë shtëpinë e tij në Malibu 19 milionëshe.

Ai pagoi 19.5 milionë dollarë për shtëpinë në vitin 2017 e cila ka shtatë dhoma gjumi dhe nëntë banja të përhapura në 10,000 metra katrorë.

Simon gjithashtu ka dy shtëpi në Londër, me vlerë rreth 25 milionë funta dhe një në New York./21Media