Kryemeinistri kososvar i premton Borrellit se nuk do ta neglizhojë dialogun me Serbinë

Kryemeinistri kososvar i premton Borrellit se nuk do ta neglizhojë dialogun me Serbinë

Kryeministri Albin Kurti pas takimit me përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Josep Borell, i premtoi se nuk do ta neglizhojë dialogun me Serbinë, proces ky që sipas Kurtit mund të fillojë në qershor. Ndërsa, përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri i Bashkimit Evropian, Borell tha se dialogu me Serbinë është rruga e vetme e Kosovës për në Bashkimin Evropian. Kurti e Borell komentuan edhe publikimin e letrave të ashtuquajtura “non paper”./21Media