Premierliga vazhdon edhe në ditën e parë të vitit të ri.

Sfidat e para në vitin 2021 do t’i luajnë Evertoni dhe Manchester Unitedi.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 18:30 dhe Evertoni do të kërkojë fitore për të pushtuar vendin e dytë.

Ndeshja tjetër do të zhvillohet nga ora 21:00 mes Manchester United dhe Aston Villës.