Arrestohet babai i vajzës

Arrestohet babai i vajzës

Një baba është arrestuar nga policia e Arabisë Saudite pasi një video u shfaq duke e goditur vajzën së tij dhe duke i bërtitur, pse nuk po qëndron në këmbë.

Yousif Alqutai, një palestinez, u filmua duke goditur fëmijën në fytyrë dhe mbi kurrizin sa herë që këmbët e saj të brishta iu përkulnin.

Dhe në një përpjekje në dukje të ashpër për ta bërë atë të qëndrojë në këmbë, ai e kap atë te qafa dhe e përkul në tokë ndërsa ajo bërtet, transmeton rtv21.tv.

Alqutai këmbëngul që kjo video është realizuar shumë kohë më parë dhe po kërkon falje.

Ai madje lëshoi një video me falje në mediat sociale ku shfaqej vajza, në të cilën tha: Siç mund ta shihni të gjithë tani ajo është në rregull. Unë u përpoqa ta mësoja atë të ecë dhe tani të shikoj me hirin e Perëndisë që ajo ecën vetë.

Por klipi i parë, i cili u bë viral, ka shkaktuar një reagim masiv në internet, madje madje duke u bërë thirrje autoriteteve të ndërhyjnë.

Pasi policia u njoftua për videon virale, ata reaguan menjëherë për të identifikuar Alqutai dhe për ta arrestuar atë.

Oficeri shtoi se policia saudite do të “siguronte kujdesin e nevojshëm për katër fëmijët e tij”.

Në videon e faljes, Alqutai fajësoi gruan e tij, nënën e katër fëmijëve të tij për abuzim që u shkaktoi dëme psikologjike./21Media