Pritjet janë që ky takim mund të çojë drejt kapërcimit të kësaj gjendjeje

Pritjet janë që ky takim mund të çojë drejt kapërcimit të kësaj gjendjeje

Po afrohet fundjava, por presidenti Hashim Thaci as sot nuk caktoi takim me partitë politike kryesore në pushtet dhe në opozitë. Nuk ka ndonjë informacion se kur ky takim mund të zhvillohet, anipse presidenti kishte paralajmëruar se gjatë kësaj jave do të takohet me drejtues të partive kryesore në kërkim të zgjidhjes në situatën e krijuar pas dorëheqjes së parevokueshme të Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit. /21Media