Shaqiri po pritet të largohet nga Liverpooli në verë

Shaqiri po pritet të largohet nga Liverpooli në verë

Skuadra e madhe turke, Galatasaray po kërkon huazimin e mesfushorit shqiptar, Xherdan Shaqiri.

Kampioni turk po kërkon huazimin e Shaqirit, me të drejt blerje pas një viti, shkruan Fotomac.

Por, krerët e Liverpoolit po shpresojnë të shesin Shaqirin dhe kërkojnë 30 milionë euro.

Mesfushori kosovar ka pasur probleme të shumta me lëndime këtë stinor.