Nagato Iwasaki është një nga ata artistë për të cilët nuk dini shumë. Por, arti i tij flet vetë.

Artisti nga Japonia krijon skulptura të pabesueshme të drurit. Secila prej figurave të tij në formë njeriu mund të hipnotizojë dhe të trembë, transmeton rtv21.tv.

Artisti arrin të krijojë vepra madhështore duke përdorur vetëm dru./21Media