Soni kaq vjet i mbush sot

Soni kaq vjet i mbush sot

Këngëtarja e njohur shqiptare, Soni Malaj sot feston ditëlindjen e saj të 38-të, shkruan rtv21.tv

Artistja është lindur në Tropojë dhe në moshën 9 vjeçare është vendosur në Tiranë, aty ku filloi edhe karrierën e saj muzikore.

“Të dua ty”, “Shpirti im binjak”, “E vogela”, janë disa prej hiteve me të cilat Soni njihet më shumë.

E vleresuar me shumë çmime si këngëtare dhe e dashur për publikun, Soni gjithmonë është cilësuar si artiste me profesionalizëm në botën e artit, për të lënë gjurmët e saj në muzikën shqipëtare.

Përeç këndimit, Soni e fitoi edhe çmimin “Dancing With the Stars” në edisonin e shtatë vitin e kaluar.


Artistja është nënë e një vajze nga martesa që pati me Mirko Luçarellin , e cila quhet Anna.

Kujtojmë se, projekti i fundit i aristes është  “Te Quiero” , të cilin e solli në muajin gusht. /21Media