Ndeshën Liverpool dhe Tottenham

Ndeshën Liverpool dhe Tottenham

Sonte të gjithë sytë e futbolldashësve do të jenë në Madrid.

Ndeshja finale e Ligës së Kampionëve, ndërmjet dy ekipeve angleze, Liverpool dhe Tottenham zhvillohet sonte në “Wanda Metropolitano” të Atletico Madridi-t.

Skuadra e Jurgen Klopp do të mundohet ta sigurojë titullin e pestë të Ligës së Kampionëve, ndërsa djemtë e Pochetinos kërkojnë të fitojnë për herë të parë.

Ndeshja fillon nga ora 21:00.

Ndërsa, kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se sonte në sheshin “Zahir Pajaziti” transmetohet finalen e Ligës së Kampionëve Liverpool – Tottenham.