Artistët që do performojnë sonte

Artistët që do performojnë sonte

Mbrëmë  në parkun e Gërmisë ka filluar festivali i madh i muzikës “Sunny Hill”.

Në natën e parë të festivlait performuan, emra të njohur të muzikës vendore si dhe ndërkombëtare, si Elvana Gjata, Njomza, Col3trane, Ilira, Yll Limani, Kejsi Tola, Xuxi, Bojken Lako, Art Lokaj, Zhagg, Tuti Turumtu, Miley Cyrus.

Ndërsa, sot në natën e dytë në skenën e madhe të festivalit do të dalin artistët si: Ledri Vula, Gashi, Lumi B, PINT, Barny Fletcher, Kida, Buta, Nush, Gamblemania, DJ Flow dhe DJ PM me DJ Dagz.

 

View this post on Instagram

 

DAY TWO MAIN STAGE SCHEDULE

A post shared by SUNNY HILL FESTIVAL (@sunnyhillfestival) on

Pjesë e këtij festivali është edhe këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, e cila ende nuk dihet se a do të performoj për publikun kosovar. /21Media