Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve në futboll

 Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve në futboll

Ndeshja e shumë pritur mes kombëtares së Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut zhvillohet sonte prej orës 20:45 në stadiumin “Todor Proeski“, në Shkup.
Kjo ndeshje në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kombeve e çon kombëtaren tonë një hap përpara drejt kualifikimit në kampionatin Europian në futboll.  Për shkak të Pandemisë Covid 19 ndeshja zhvillohet pa tifozë./(Pergaditi-Tomor GRABOVCI)./ 21Media