Kurti flet për situatën aktuale politike

Kurti flet për situatën aktuale politike

Sonte në ora 21:30, në emisionin Click transmetohet intervista me kryeministrin në detyrë, Albin Kurti.

Në këtë intervistë Kurti, përveç situatës me pandeminë e shkaktuar nga coronavirusi, do t’i përgjigjet dhe pyetjeve rreth situatës aktuale politike. A do t’i përgjigjet Presidentit për kërkesën për mandatar të Qeverisë, a do ta ftojë Presidentin dhe liderët politikë në ekipin e dialogut, a pret të vazhdojë dialogu me Serbinë pas heqjes së tarifës, çka pret nga Samiti i Zagrebit dhe çka nga Samiti i Parisit dhe tema të tjera./21Media