Sonte prej orës 20:45 , në stadiumin “ Enio Tardini“, të Parmës do tëtakohen  Moladavia dhe Kosovës, në kuadër të Ligës C të Kombeve Grupi 3 në futboll.

Kosova takimi e radhës do ta zhvillojë më 6 shtator me Greqinë në stadiumin “Fadil Vokrri “ në Prishtinë./21Media