Ndeshja zhvillohet në orën 20:30

Ndeshja zhvillohet në orën 20:30

Në Prishtinë kampioni i pesëfishtë i Europës, Prishtina do të jetë arenë e basketbollit.

Sonte prej orës 20:30 në pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në kuadër të PLAY OFFI-t, FIBA EUROPA CUP, takohen ZMobile Prishtina dhe Pallacanestro Varese.

ZMobile Prishtina ka arritur suksesin më të madh në basketbollin kosovar, duke u kualifikuar në mesin e 16 më të mirave në FIBA EUROPA CUP. Skuadra italiane Varese është pesë herë kampion i Europës dhe në TOP treshen favorite për ta fituar garën në këtë edicion./21Media