Film i bazuar në ngjarje të vërtetë

Film i bazuar në ngjarje të vërtetë

Sonte në ora 19:00 në kinamanë ABC do të jepet premiera e filmit “IFIREHS”, shkruan rtv21.tv

Skenarin dhe regjinë e filmit e ka bërë Ben Apolloni, producente e filmit është Erza Ramuka.

“IFIREHS”, është film i shkurtër i krijuar mbi ngjarje të vërtetë.

Drejtor fotografie i filimit është Fisnik Halili, editor Avdi Thaci, skenograf dhe kostumograf Ardian Kadriu, tonist dhe dizajn i audios Engjëll Mahmuti, ndërsa make-up artiste Lirije Laqi.

Në film luajnë: Valon Nuhiu, Erza Ramuka, Edona Berisha- Bekteshi, Gjelbrim Emini, Asdren Selimi, Rexhep Ramuka, etj./21Media