Pas disa muajve pauzë për shkak të koronavirusit, e përfundimit të ligave kombëtare në futboll, sonte rikthehet edhe Liga e Kampionëve.

Sonte në kuadër të raundit të 16 me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohen dy ndeshje kthyese, Juventus – Lyon dhe Manchester City – Real Madrid.

Kampionët italianë si vendas do të tentojnë ta rikthejnë rezultatin, pasi në ndeshjen e parë kanë pësuar humbje me rezultat 1 me 0.

Në anën tjetër Manchester City do të tentojnë të mbajnë rezultatin kundër kampionëve spanjollë, pasi ndeshjen e parë si mysafir kishin fituar me rezultat 2 me 1.

Finalja e Ligës së Kampionëve do të luhet me datën 23 gusht./21Media