Ka një arsye të qartë për të parë “The Life Ahead”, Sophia Loren, në moshën 86 vjeç, luan në këtë film në gjuhën italiane, drejtuar nga djali i saj, Edoardo Ponti .

Filmi premiera e të cilit jepet në Netflix, me siguri po pretendon një nominim shumë nostalgjik Oscar për një aktore si Loren, përcjell portali rtv21.tv

Ponti dhe Ugo Chiti adaptuan filmin nga romani i Romain Gary “Jeta para nesh”, i cili më parë ishte bërë film “Madame Rosa” në vitin 1977. Këtu Loren luan personazhin e këtij titulli, një i mbijetuar i Holokaustit që merr fëmijët e prostitutave në qytetin italian të Bari, i cili bëhet një ndikim i rëndësishëm mbi një jetim të ri Senegalez, Momo (Ibrahima Gueye. Duke shitur drogë për një tregtar lokal, ai ka shumë nevojë për disa ndikime pozitive në jetën e tij, megjithëse mund t’u rezistojë atyre.

Në të vërtetë nuk ka asgjë më shumë se kaq, dhe djali – i cili jep një shfaqje të mrekullueshme natyrore – shërben si pika kryesore e historisë, të cilën ai rrëfen. Megjithatë është Loren ajo që komandon ekranin./21Media