Ditë zie në familjen e politikanes

Ditë zie në familjen e politikanes

Deputetja e legjislaturës së re nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, sot ka humbur një person të afërt. Bëhet fjalë për tezen e saj, e cila ka vdekur sot.

Deliu-Kodra ka ndarë lajmin me miqtë e saj, teksa ka treguar se po e ka shumë vështirë ta pranojë këtë humbje, shkruan rtv21.tv

Vështirë me e pranu që na le kaq herët! Tezja jem e mirë, pusho e qetë në parajsë. E neve na mbetet me të kujtu gjithmonë si një grua fisnike e bujare, nënë, teze e motër të pashoq. Ka me na mungu humori yt, dashnija dhe ngrohtësia që e ke pas gjithmonë. Bëftë dritë shpirti yt”, ka shkruar Deliu-Kodra.

Kujtojmë se Deliu-Kodra në zgjedhjet e 6 tetorit ka fituar 8 mijë e 99 vota, duke u renditur e pesta në listën e grave më të votuara të PDK-së./21Media