Shqiptarët e Zvicrës kundër kampionit evropian

Shqiptarët e Zvicrës kundër kampionit evropian

Liga e Kombeve do të zhvillojë ndeshjet finale brenda katër ditëve. Ndeshja mes Zvicrës dhe Portugalisë do ta hap fazën finale.

Te Zvicra janë tre shqiptarë që pritet të jenë pjesë kryesore e ekipit me Xherdan Shaqirin dhe Granit Xhakën që tashmë janë lider.

Në anën portugezët luajnë në shtëpi dhe do ta kenë edhe Cristiano Ronaldon.

Ndeshja e sotme Zvicrës dhe Portugalisë fillon nga ora 20:45.