Shqipëria gjendet në vendin  e fundit

Shqipëria gjendet në vendin  e fundit

Sot kombëtarja e Shqipërisë në basketboll në kategorinë e femrave do të përballet me Serbinë, në kuadër të kualifikimeve për evropianin 2021.

Kjo ndeshje do të fillojë në ora 16:00 dhe zhvillohet në Durrës.

Në kuadër të këtyre kualifikimeve është zhvilluar raundi i parë, Shqipëria e ka humbur ndeshjen e parë kundër Lituanisë. Ndërsa, Serbia e ka mposhtur Turqinë.

Lituani gjendet në vendin e parë në grupin E, e dyta renditet Serbia. Ndërsa Shqipëria gjendet në vendin e fundit./21Media