Sot mot i vranët dhe me diell

Sot në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri në 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit e lehtë deri  mesatare.

Back to top button