Sot mot i vranët, por edhe me diell

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët, por me intervale të shkurta me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri në 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë mesatare dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i veriperëndimit dhe verilindjes./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button