Sot mot me shi në vend

Sot në vend do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu.
Siç ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës temperaturat minimle do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius.
“Do të fryjë erë kryesisht nga jugperendimi me shpejtësi 1-8m/s”, bëhet e ditur në njoftim.
Java e ardhshme parashihet të jetë e ftohtë dhe me vlera negative të temperaturave minimale, sipas IHMK-së./21Media

Back to top button